Plavat v jezeře

Autor: Marek David

Autistické leporelo s příchutí francouzského kabaretu

Wolfi je jiný, alespoň všichni kolem něj to říkají. Trpí poruchou autistického spektra, je to vidět na rukách, jsou křivé. Ruce houslisty. Jeho matka byla odjakživa zpěvačka. Pořád se někam stěhují. Wolfimu to nevadí, má svou krabici, to je jeho domov.

O Plavat v jezeře

Haló, Jácíčku

Autor: Daisy Mrázková
Dramatizace: Antonín Dvořák


Divadelní adaptace knihy Daisy Mrázkové. Poetický příběh zajíčka Jácíčka a jeho kamarádky Veverky nás zavede do lesa plného obyčejných i neobyčejných věcí i bytostí. Loutková pohádka pro nejmenší i pro velké o těch nejjednodušších a zároveň často nejtěžších věcech: přátelství, odpovědnosti za svá slova i činy, lásce, radosti ze hry i objevování. Energie mladého hereckého obsazení nás přenese do světa dětství a fantazie.

O Jácíčkovi

Viktor aneb Dítka u moci

Autor: Roger Vitrac
Ať už máte rádi oslavy, nebo ne, na tuhle jen tak nezapomenete. Viktor Paumer je doopravdy zvláštní kluk – právě oslavuje své deváté narozeniny a už měří 174,6 cm.

Kromě toho tenhle nadprůměrně inteligentní chlapeček z dobré rodiny trpí strašlivou diagnózou – jedinečností. Jak se s ní vypořádá a co na to jeho rodiče, šestiletá kamarádka ester nebo její bláznivý tatínek antonín? Přijďte se podívat, co se stane, když je dítě vnímavější, než se zdá; jaké jsou vztahy dospělých a proč je vlastně ten antonín blázen. A jelikož je to oslava doopravdy mimořádná, možná přijde taky herec ze seriálu.

O Viktorovi