Miroslava Georgievová - umělecká šéfka

Jsem herečka a učitelka herecké výchovy a jevištní mluvy na JKO. Po absolutoriu na Konzervatoři v Ostravě v roce 1989 jsem nastoupila do Divadla loutek Ostrava.

Asi po třech letech jsem na jednu sezonu odešla do Moravského divadla Olomouc a a vrátila se zpět. V roce 1994 jsem nastoupila do nově vzniklé Komorní scény Aréna a hrála tam do roku 2009. Pak jsem se začala věnovat pedagogické činnosti a účinkovat pohostinsky v různých divadlech.

Hostovala jsem v Praze v Divadle v Celetné, v NDM Ostrava, ve Slezském divadle v Opavě, v Těšínském divadle. Nyní hostuji v NDM v Ostravě v inscenaci Dokonalá svatba.

V roce 2014 jsem byla přizvána ke spolupráci se Starou arénou a režírovala Striptýz od Slawomira Mrożka . Tím odstartovala naše čtyřletá spolupráce. Potkala jsem se zde s režisérem Pavlem Gejgušem, u kterého jsem hrála Klytaimestru v Elektře, Tamoru v Shakespearově Titu Andronicovi, Soňu ve Vánocích u Ivanovových, Grace v Letět, Bohy a Uta-Napištima v Eposu o Gilgamešovi.

Poslední role, kterou jsem ve Staré aréně hrála, byla Matka v inscenaci Plavat v jezeře v režii Marka Davida.
Režírovala jsem Mrożkovu Kouzelnou noc, Topolovu Hodinu lásky, Hotel Infercontinental Lupince a kol., pohádku Haló, Jáčíčku! Daisy Mrázkové a spolu s Pavlem Gejgušem Vitracova Viktora aneb Dítka u moci.

Chtěla bych dělat divadlo s lidmi, kteří mají podobné srdce jako já. Chtěla bych prostřednictvím divadla vyprávět lidem příběhy a přeji si, aby to diváci ve Studiu G viděli, slyšeli a pocítili!

Ve Studiu G hraje v těchto inscenacích:

ZA HORIZONT

HORDUBAL

PLAVAT V JEZEŘE