PŘEDSTAVENÍ O NIČEM

NIC 2020
919534-800_3
Datum: 1. květen 2020

919534 800 2Umělci a umělkyně napříč Českou republikou bojují s koronavirovou krizí každý den. Spousta z nich aktivně pomáhá svým komunitám, ačkoliv jejich vlastní příjmy v podstatě ze dne na den spadly na nulu: Divadla jsou zavřená, koncerty se nekonají, do galerií se nesmí a jen online aktivity přežití nezajistí. Bohužel tak čelíme reálné hrozbě, že v horizontu pár měsíců řada institucí z české kulturní mapy jednoduše zmizí. Existuje ale cesta, jak je podpořit přímo – Hana Třeštíková, producentka a pražská radní pro kulturu, vytvořila společně s GoOut koncept NIC 2020.

NIC 2020 je festival, který neexistuje. Zapojí se do něj řada institucí, které sice bohužel vzhledem k aktuálnímu nouzovému stavu nemohou nabídnout reálný program, ale podpořit je můžete i tak – tím, že si koupíte vstupenky na nic. Symbolická akce proběhne 1. května, ve svátek všech zamilovaných, ve spolupráci s kulturními subjekty z celé České republiky.

Jak to funguje? Stejně jako vždy: V programu instituce, kterou rádi navštěvujete a záleží vám na jejím přežití, vyberete akci, kterou chcete „navštívit“. V rezervačním systému GoOut si následně koupíte vstupenku dle vlastního výběru (třeba do první řady, nebo na balkon, nebo na stání – čím lepší místo, tím větší částkou svým oblíbeným umělcům pomůžete). Vstupenka platí pro jedno sedadlo ve virtuálním sále, jehož kapacita je de facto neomezená. Dostane se tak opravdu na každého.

 

Powered by iCagenda