Marek David

Myslím, že to ženy mají trochu složitější

Tereza Agelová je absolventkou Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, kde úspěšně vystudovala obory Divadelní dramaturgie a Dramatická výchova. Divadlu se nadále aktivně věnuje a je autorkou již několika divadelních her. Jejich kvalitu potvrdila i cena Evalda Schorma. A to hned několikrát.

Číst dále
Marek David

Vladislav Georgiev: z papírnictví divadlo!

Když jsme v roce 2019 převzali prostor v historické části města Ostravy, mysleli jsme, že máme představu o tom, co nás čeká. Neměli jsme. Ale možná je to tak dobře. Náročnost (a nejen ta finanční) celého projektu přeměny nefunkčních zanedbaných prostor do fungujícího divadla s kavárenským provozem by nás možná na samotném začátku odradila. A tak by nevzniklo něco výjimečného, čím se stalo Studio G – prostor pro setkávání profesionálů a studentů uměleckých oborů.

Číst dále
Marek David

Zavíráme něco, co se nám nehodí do tabulek normálnosti, do krabic

Marek David je absolventem oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě. Aktuálně studuje obory činoherní režie a audiovizuální tvorba na divadle na Divadelní fakultě JAMU v Brně.

Markovým ostravským debutem je režie inscenace Plavat v jezeře, jíž je současně autorem. Studio G nyní uvádí nové nastudování této hry, do Géčka ale můžete zavítat i na jeho další autorskou inscenaci, Za Horizont. A aby toho nebylo málo, Marek připravuje inscenaci další, jejíž premiéru plánujeme na listopad.

Číst dále